25. 3. 2024

Zlatá Míša na GP B

Víkend patřil Béčkám a to v kategorii U15 a U 19. Devatenáctky bojovali Liberci a patnácky na pomezí Česka a Polska v Českém Těšíne. Do Liberce odjela výprava ve složení Honza Paulik, a Julie Königová a oba se rvali o kategorii výše než patří věkem. Ve společném mixu dokázali přejít přes první kolo a Honza přidal i kolo v singlu. Další utkání ve směs s nazasenými hráči už byli nad komeťácké síly. V Českém Těšíne kombinace našich třináctkem a patnáctek se snažila zamýchat pořadím v pavouku a jejich snažení nakonec přineslo dvě medaile. Maty Janda, Karolína Maradová, Míša Fedorková a Hoonza Chaloupka naskočili do všech disciplin a hned v té první , v mixu došli až do semifinále Míša Fedorková s Johanem Kňazovčíkem. V semáčku sice padli , ale výkon byl velice nadějný. Honzovi na poslední chvíli odpadla stálá parťačka a tak postup z prvního kola byl nakonec maximem. V deblu Maty s Vojtou Kubátem přešli po pěkném výkonu do čtvrtfinále, ale tady už dal stopku nasazený pár. Míša s Kajou se rozehrály v prvním, kole a ve čtvrtfinále je čekaly pozdější vítězky Maťa Czajová a Anička Kábrtová. Komeťačky dřely, snažily se seč jím síly stačily , ale ve třetím setu rozhodlo pár chybiček a dál šly soupeřky. Singlíky a zde kluci proti následným medailistům, tady to nešlo. Kája v prvním kole promarnila náskok v prvním setu, ale druhý si už pohlídala . Bohužel ke konci setu se její soupeřka zranila a tak šla Kája ve druhém kole na Elen Absatzovou a ve druhém setu to dotáhla až na skóre 17:17 potom nuž zkušená soupeřka set dotáhla k postupu. Míša nastupovala v nevděčné roli nasazené jedničky . I přes lehkounervozitu všechny své zápasy zvládla a celý turnaj vyhrála. že to jedničky nemají lehké dosvědčuje i to, že Míša byla jediná, průřezem všech kategorií, která dokázala pozici nejvýše nasazeného hráče obhájit. Moooc gratulujeme všem hráčům na obou turnajích děkujeme za reprezentaci klubu.