9. 11. 2022

Kometa B v Jihlavě

V neděli 6.11. se naše Béčko utkalo v Jihlavě s domácím Béčkem. Chtěli jsme si přivézt minimálně remízu, ale soupeř byl tentokrát silnější než naše sestava.
Všechny 3 debly se hrály na 3 sety. Bára M. s Bárou K. až v nastavení prohrály 1. set proti Houzarová-Zachová. Druhý set získaly pro sebe, ale ten 3. šel opět za soupeřkami.
Marian s Mílou na prvním deblu naopak v nastavení 1. set získali. Ve 2. vedli 16:12, ve 3. 13:11, ale ani jedno vedení neudrželi až do konce a také prohráli. Dobrý výsledek přinesl až 2. debl mužů, kdy Honza K. s Plošinou sice projeli 2. set, ale 1. i 3. doslova vybojovali a získali pro nás 1. bod.

V mixu spolu letos poprvé nastoupili Bára Korábová a Plošina. Měli proti sobě silnou dvojici Neuvirth-Houzarová, která potvrdila svoje kvality a vyhrála ve 2 setech.
Honza K. si vyzkoušel souboj proti taktéž mladému Honzovi Gregarovi. Zápas byl díky tomu hodně o rychlosti a občas i o chybách. Honza nakonec ve 2 setech prohrál.

Za stavu 1:4 jsme potřebovali bojovat o remízu. Blízko k ní měl Marian K. na prvním singlu proti Leošovi Pořízovi. 1. set se trochu hledal, ve 2. měl Marian pěkný náskok, ale musel o něj bojovat až do konce při výhře 21.19. Do 3. setu však opět dobře nastoupil Leoš, vytvořil si náskok a ten udržel až do konce 21:13. V mužském singlu jsme nezískali bod ani ve 3. dvouhře. Skóre mezi Mílou a Adamem Benírškem se přelévalo – 12:6 pro Mílu, 18:20 pro Adama, setbol 21:20 pro Mílu s prohrou 21:23. V 2. setu obdobně – Adamovo vedení 4:11, pak po šňůře 12:11 pro Mílu a ještě vedení 17:15, ale nakonec prohra 17:21.
Čestný 2. bod nám přidala Bára Mikšátková. S Adélou Zachovou si nedarovaly ani píď hřiště. Boj na krev až do koncovek obou setů. Šikovnější a trpělivější byla tentokrát skvělá Barča, která vyhrála 21:19 a 21:18.

Celkem prohra 2:6 a prozatimní zápasové skóre 1-0-2:
O další výhry zabojujeme v dalším kole na hřišti Premiéry proti domácímu Béčku a Sharks A.

badec.cz Sport pro tebe INA Sport Elan facebook.com/kometabadec instagram.com/skp.kometa.brno